Umów wizytę: + 48 602 599 088

Kriochirurgia żylaków kończyn dolnych

Kriochirurgia żylaków polega na usuwaniu żylaków w niskiej temperaturze (-90°C). Mrożenie odbywa się za pomocą specjalnych sond krioaplikatorów o średnicy 2-3 mm. Technika ta pozwala na usunięcie w sposób minimalnie inwazyjny dużej ilości żylaków nawet z pojedynczego nacięcia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga pobytu w szpitalu.

Kriochirurgiczne leczenie żylaków stanowi alternatywę dla klasycznego strippingu oraz operowania żylaków laserem. W celu uzyskania optymalnego efektu kosmetycznego wyżej wspomnianą metodę można uzupełnić skleroterapią piankową.

Ponieważ choroba przejawia tendencję do nawrotów, u operowanych chorych spełnione być muszą dwa warunki: po pierwsze należy zadbać o regularne pobieranie leków flebotropowych, co ma na celu wzmocnienie ścian naczyń i usprawnienie krążenia żylnego, a po wtóre należy wdrożyć kompresjoterapię (rajstopy, pończochy i podkolanówki przeciwżylakowe), przy czym doboru rodzaju oraz stopnia kompresji dokonuje chirurg – w zależności od stopnia rozwoju schorzenia.

Do niewątpliwych zalet kriochirurgii należą: niewielkie cięcia skórne, krótki czas zabiegu, znieczulenie miejscowe.

z1
z2
z3
Close Menu